2018

Anna Cimbotová zvítězila na Let´s Dance International 2018

Napsal uživatel Kamila Cimbotová Aktualizováno (07 Říjen 2018)
PDFTiskEmail

Mezinárodní taneční festival Let´s Dance Prague International je prestižní soutěží určenou pro orientální tanečnice na profesionální úrovni. V kategorii Fantasy a Show dospělých letos zvítězila osmnáctiletá Anna Anniya Cimbotová z Rýmařova.

Festival Let´s Dance se i letos, tentokrát už po třinácté, konal pod záštitou největší taneční školy v České republice – Centra Tance. V kouzelném prostředí Divadla ABC organizátoři přivítali tanečnice z Čech, Slovenska, Polska nebo i Francie, tedy zemí, které se účastní akce již tradičně. Letošní ročník oživila jména tanečnic a souborů také ze Švédska a dokonce z Číny.

Anna zvítězila se znatelným bodovým náskokem se svým show sólem Believer, s nímž také letos získala titul Mistra České republiky Czech Dance Masters. Tato choreografie porotu oslovila svou výjimečností, propojením orientálního tance s dalšími styly, zejména modernou a scénickým tancem. Nejvíce však byl oceněn výraz a prožitek při tanci, který se silně dotýká publika. Anna soutěžila také v klasickém orientálním tanci, kde získala 5. místo. Nádherným završením celého soutěžního dne pak bylo udělení Divoké karty, díky které vystoupila na večerní galashow tohoto festivalu po boku mezinárodních hvězd.

Anna Cimbotová vyučuje orientální tanec v rámci skupiny Annidia působící pod TS Neila SVČ Rýmařov. V následujícím školním roce kromě tradiční výuky skupinového a sólového tance otevírá také kurz teorie a techniky orientálního tance, který je určen pro všechny, jenž se o orientálním tanci chtějí něco dozvědět. Přihlásit se mohou všichni od 6 let. Tradiční výuku různých stylů orientálního tance letos doplní také o výuku scénického tance, tyto lekce jsou určeny pouze pro kurzistky skupiny Annidia od 16 let.

Kv
30
2018

Neila zabodovala na MČR 2018

Poslední květnový víkend patřil jako každý rok oficiálnímu Mistrovství České republiky Czech Dance Masters. Disciplína Belly Dance/Oriental Dance jako každý rok uzavírala čtyřdenní soutěžní klání v neděli. 27. května. Rýmařovská Neila po postupu z Mistrovství Moravy v Bohumíně opět se ctí reprezentovala naše město a přivezla řadu medailí.

Skupina Šehrezádky v choreografii Dagmar Gajdošové Vůně Orientu, přivezla krásné 2. místo v kategorii Hobby Belly Dance - děti. Za Šehrezádky nás reprezentovaly Adéla Jurkuláková, Ema Kinclová, Dominika Kopecká, Viktorie Kyjáková, Adéla Lašáková, Eva Liebezeitová, Natálie Pišťáčková, Aneta Rysová, Sára Šubová a Karolína Tomanová.

Skupina Annidia - junioři, ve složení Nela Bruntsvýková, Barbora Holubová, Miroslava Jarošová, Lucie Kuglerová, Michaela Ludvarová, a Naďa Schreiberová, pod vedením Anny Cimbotové získala ve stejné kategorii v juniorech také nádherné stříbro za choreografii Sunrise

V mistrovské extralize dospělých získala Annidia ve složení Anna Cimbotová, Michaela Foltýnová, Petra Holnová, Adéla Janáčová, Tereza Jandelová, Tereza Koritarová, Barbora Nesládková, Kamila Panochová, Hana Schreiberová, Simona Tušková a Natálie Zieglerová pěkné 2. místo za klasickou formaci Classico Arabia, v malých skupinách show belly dance obsadila choreografie Petrunko 3. místo a Waterfall 7. místo. A konečně formace - bollywood Munni Badnam přivezla zlatou medaili.

Duo Petry Holnové a Terezy Koritarové obsadilo pěknou 5. příčku.

V solech získala Anna Anniya Cimbotová v klasice krásné 4. místo a v kategorii show obhájila loňský titul Mistra republiky. V solech - show soutěžily také Kamila Panochová, která skončila na hezkém 7. místě, Tereza Jandelová na 8. a Petra Holnová na 10. místě.

Všem moc děkujeme za reprezentaci a gratulujeme ke krásným umístěním. Speciální poděkování tentokrát patří týmu fanoušků, kteří byli rozhodně nepřehlédnutelní i nepřeslechnutelní https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/f4c/1/16/1f642.png:-)

Kv
08
2018

Medaile z Mistrovství Moravy 2018

Zpravodajství z Mistrovství Moravy Czech Dance Masters v Bohumíně. Všech 30 tanečnic Neily postupuje do Prahy na Mistrovství Republiky. Zlatou medaili dnes přivezly Šehrezádky za choreografii Dáši Gajdošové Vůně Orientu, která soutěžila v kategorii Hobby Belly Dance - děti. Bronz patří juniorkám z Annidie za Sunrise v choreografii Aničky Cimbotové, kategorie Hobby Belly Dance - junioři. A stříbro přivezlo Classico Arabia v podání Annidie - Belly Dance Oriental Classic - Extraliga - taktéž v choreografii Aničky Cimbotové. Už se moc těšíme do Prahy :-)

Dub
09
2018

Neila Annidia zazářila na Hvězdě Orientu 2018

Napsal uživatel Kamila Cimbotová

SVČ Déčko Náchod letos pořádalo již 7. ročník soutěže v orientálním tanci Hvězda Orientu. Letos termín připadl na víkend 17. a 18. února. Na soutěži se vystřídalo přes 400 tanečnic z České a Polské republiky ve věku od 4 do 70 let. Rýmařovskou Neilu i letos úspěšně reprezentovala skupina Annidia, která soutěžila ve věkové kategorii od 15 do 18 let.

Simona Tušková a Karolína Bednářová získaly se svým duem Osudové přátelství nádherné 2. místo. Ve skupinách byla choreografie Helm El Raqs tančená Kamilou Panochovou, Petrou Holnovou, Hanou Schreiberovou, Adélou Janáčovou, Natálií Zieglerovou a Barborou Nesládkovou, oceněna skvělým 3. místem, sdíleným s Aysunkami z Olomouce. Choreografie Raqs Shaqi v podání Anny Cimbotové, Karolíny Bednářové, Terezy Jandelové, Michaely Foltýnové, Simony Tuškové a Kateřiny Štefelové obsadila hezké 6. místo. V sólech přivezla Anna Anniya Cimbotová 2 x 4. místo za klasické Raqs Sharqi a fusion Kde je štěstí?. V kategorii fusion soutěžila i Tereza Jandelová, která obsadila 9. příčku s choreografií Magic Twighlight.

Skupina Neila Annidia se letos nechala ohodnotit také ve videosoutěži mezinárodní porotou, kterou letos tvořily zkušené orientální tanečnice a lektorky z České republiky, Španělka, Rakouska a Indonésie. V neděli 8. dubna byly zveřejněny výsledky, které nám přinesly velkou radost. Skupinové choreografie Anny Cimbotové za sebou nechaly všechny ostatní soutěžní videa českých a slovenských skupin. Vítězem se s velkou bodovu převahou stala choreografie Raqs Sharqi a 2. místo obsadilo video Helm El Raqs. Tyto a další videa můžete najít na youtube videokanálu Anniya Orient.

Umístění na předních příčkách v soutěži Hvězda Orientu je pro orientální tanečnice symbolem prestiže, proto nás tyto výsledky těší dvojnásobně.

Srp
31
2017

Anička Anniya Cimbotová bodovala na mezinárodní soutěži profi tanečnic Let´s Dance

Ve dnech 28. až 30. července hostilo pražské divadlo ABC a Centrum tance v Praze již 12. ročník mezinárodního tanečního festivalu Let‘s dance. Tento ročník byl spojen s oslavami 20. výročí založení Centra tance, které vzniklo jako Centrum orientálního tance v Praze a rozšířilo se i do Brna.

Festival byl zahájen v pátek mezinárodní soutěží, na kterou se přihlásily tanečnice nejen z České a Slovenské republiky, ale také z Ruska, Ukrajiny, Polska a Francie. V kategorii dospělých (od 17 let) je soutěž určena tanečnicím, které dosahují profesionální úrovně. V této kategorii se soutěže účastnila také naše tanečnice Anička Anniya Cimbotová. Anička soutěžila ve třech stylech a rozhodně byla viditelnou součástí festivalu. Ve stylu fusion ji mezinárodní porota za choreografii Kde je štěstí? odměnila nádherným třetím místem, třetí příčku získala také za své drum solo. V klasickém orientálním tanci (raqs sharqi) skončila na pěkném sedmém místě.

Soutěžní tance však nebyly jediným vystoupením Anniyi v rámci festivalu. Na základě zaslaných referenčních videí získala možnost vystoupit v sobotu 29. července na Open stage se svou romantickou Baladi Amareen. Organizátory festivalu byla velmi pozitivně ohodnocena za svůj tanec a stylovou všestrannost.

Anička vyučuje orientální tanec v rámci TS Neila SVČ Rýmařov. V její skupině Annidia se děvčata ve věku od 12 let mohou naučit nejen různé styly, ale také historii a teorii. Vyučuje rovněž sólový tanec a tvorbu choreografií. Intenzivně se vzdělává v rámci různých certifikačních kurzů u domácích i zahraničních lektorů. Děkujeme za reprezentaci a gratulujeme k nádherným výsledkům :-).