Srp
31
2017

Anička Anniya Cimbotová bodovala na mezinárodní soutěži profi tanečnic Let´s Dance

Napsal uživatel Kamila Cimbotová
PDFTiskEmail

Ve dnech 28. až 30. července hostilo pražské divadlo ABC a Centrum tance v Praze již 12. ročník mezinárodního tanečního festivalu Let‘s dance. Tento ročník byl spojen s oslavami 20. výročí založení Centra tance, které vzniklo jako Centrum orientálního tance v Praze a rozšířilo se i do Brna.

Festival byl zahájen v pátek mezinárodní soutěží, na kterou se přihlásily tanečnice nejen z České a Slovenské republiky, ale také z Ruska, Ukrajiny, Polska a Francie. V kategorii dospělých (od 17 let) je soutěž určena tanečnicím, které dosahují profesionální úrovně. V této kategorii se soutěže účastnila také naše tanečnice Anička Anniya Cimbotová. Anička soutěžila ve třech stylech a rozhodně byla viditelnou součástí festivalu. Ve stylu fusion ji mezinárodní porota za choreografii Kde je štěstí? odměnila nádherným třetím místem, třetí příčku získala také za své drum solo. V klasickém orientálním tanci (raqs sharqi) skončila na pěkném sedmém místě.

Soutěžní tance však nebyly jediným vystoupením Anniyi v rámci festivalu. Na základě zaslaných referenčních videí získala možnost vystoupit v sobotu 29. července na Open stage se svou romantickou Baladi Amareen. Organizátory festivalu byla velmi pozitivně ohodnocena za svůj tanec a stylovou všestrannost.

Anička vyučuje orientální tanec v rámci TS Neila SVČ Rýmařov. V její skupině Annidia se děvčata ve věku od 12 let mohou naučit nejen různé styly, ale také historii a teorii. Vyučuje rovněž sólový tanec a tvorbu choreografií. Intenzivně se vzdělává v rámci různých certifikačních kurzů u domácích i zahraničních lektorů. Děkujeme za reprezentaci a gratulujeme k nádherným výsledkům :-).