Galerie vedoucích a osobnosti Neily

Led
05
2018

ŠÁRKA KASTNEROVÁ

Napsal uživatel Kamila Cimbotová Aktualizováno (05 Leden 2018)
PDFTiskEmail

Šárce orientální tanec učaroval v roce 2005, kdy s ním začala jako žačka u Kamily Zhánělové. Při vzpomínce na Neilu se jí vždy vybaví jméno Heleny Tesařové, která má vznik těchto kurzů v Rýmařově „na svědomí“ a byla vždy tahounem, jenž uměl motivovat žáky i lektory. Právě od Heleny přišla Šárce nabídka zkusit orientální tance jako lektorka. A Šárka přijala a první lektorské zkušenosti získala v kurzech pro maminky s dětmi, které vedla v letech 2007 až 2009. Od roku 2010 se věnuje lektorství v kurzech pro ženy. 
Šárka je certifikovanou lektorkou orientálního tance, certifikát získala v taneční škole Delila Zlín. Je absolventkou řady kurzů a seminářů pořádaných Centrem tance či skupinami Aysun a Neila a je pravidelným návštěvníkem seminářů a vystoupení Let´s dance. Šárčiným tanečním životem prošla spousta osobních setkání s předními tanečnicemi a lektorkami, za všechny vzpomíná na Shaari, Kathreen Derouet, Shereen, Karolinu Idrysovou, nebo zahraniční lektory jako Osamu Emama, Jillinu a řadu dalších. Dlouhodobou spolupráci v rámci Neily Šárka navázala s Delilou a Samirou ze Zlína. Účastnila se jejich soustředění a kurzů a společně spolupracovaly i se SVČ Rýmařov. 
Jak sama říká: „Naprosto nezapomenutelný byl pro mne projekt „Víkend s přáteli orientu“. Zkusila jsem se svými žačkami i atmosféru soutěží v orientálním tanci, ale mým hlavním krédem je rozdávat tancem radost a užít si se svými „holkami“ v kurzech radost z pohybu a tance. Právě orientální tanec je k tomu úžasný prostředek. Tomu chci zůstat věrná, i když mám ráda nové výzvy a v rámci lekcí jsme vyzkoušely i kankán a flirt dance. Vždy se pokorně vracím k orientálnímu tanci. Kdo si jej vyzkoušel ví o čem mluvím.“ 
I v letošním roce se můžete přihlásit na kurzy orientálního tance v rámci její skupiny Saitah. Šárka se na vás těší každé úterý od 18.00 do 20.00 hodin.

 


Led
04
2017

Mapujeme historii Neily, současných i minulých vedoucích

Napsal uživatel Kamila Cimbotová
PDFTiskEmail

TS Neila SVČ Rýmařov již kráčí druhým desetiletím své existence. Za dobu jejího fungování Neilou prošla řada výrazných osobností, tanečnic i vedoucích. Chtěli bychom Vám historii Neily přiblížit, proto Vám postupně budeme představovat její vedoucí, současné i ty minulé a možná přineseme příběhy, které již čas trošku zanesl prachem. Všem osobnostem, které Vám postupně představíme, patří velký dík, protože se svým působením podílely a podílejí na minulosti, současnosti, ale zejména položily základy budoucnosti Neily. :-)

Informace o vedoucích budeme postupně přidávat do sekce "Galerie vedoucích a osobností Neily". :-)

Pro
04
2016

LUCIE LAŠTŮVKOVÁ

Napsal uživatel Kamila Cimbotová
PDFTiskEmail

Lucka s tancem začala baletní přípravou na ZUš Rýmařov, po té se věnovala hip-hopu a disco dance pod vedením Petry Čechové. Orientálnímu tanci se věnuje od roku 2006, kdy začala tančit v Neile u Dáši Gajdošové. Dále se pak vzdělávala v rámci seminářů např. u Daily, Latifah, Delily, Samiry, Karolíny Idrisové a řady dalších lektorek. Od roku 2008 se věnuje vlastním choreografiím pro děti a juniory a také pro skupinu Sheilla. Lucka je instruktorkou Zumby, lektorkou Port De Brass. Podílela se na pořádání tanečních maratonů, tanečních dovolených v Chorvatsku a česko-polských tanečních projektů v Ozimku.

Lucka se stala 1. vicemiss Orient a Miss Sympatie na Miss Orient 2009. V rámci Neily má na svém kontě řadu medailových umístění na Světle Orientu a MČR CDO v rámci skupinového tance. Stejně tak získala řadu ocenění na stupních vítězů s vlastní choreografickou tvorbou na stejných soutěžích, později pak na Světovém poháru WADF, Mistrovství Evropy a Mistrovství světa IDO v Liberci a Talent Awards, a to jak ve skupinách a formacích, tak i v kategorii dua. V současné době se podílí na tvorbě choreografií skupiny Sheilla působící pod TS Neila SVČ Rýmařov, ve které také tančí.

 

Pro
03
2016

MICHAELA ŠTEFELOVÁ

Napsal uživatel Kamila Cimbotová Aktualizováno (14 Březen 2017)
PDFTiskEmail

Motto:

 

„Orientální tanec je část mé duše a dělá mě šťastnou.“

S orientálním tancem Míša začala v roce 2004 v rámci Neily u Dáši Gajdošové. Později přechází k Lucce Laštůvkové, kde působí v rámci skupiny Sheilla. Skupina získala několik medailových umístění v rámci MČR CDO, Světového poháru WADF a Světla Orientu. Míša se věnovala nejen skupinovému tanci, ale i tanci v duu, kde byla taktéž medailově úspěšná. Absolvovala semináře u Delily , Latifah a Melanie Krchové. Od roku 2011 se zabývá také vedením dětí, později i juniorů a dorostenek. S juniorskými formacemi získala společně s Regčou Jánskou  i tituly Mistra ČR CDO i Světla Orientu ve skupinovém orientálním tanci. V posledních letech jí přinášejí největší radost její Šehrezádky – zástupci dětské věkové kategorie Neily.

 

 

Pro
02
2016

PETRA NAJDEKOVÁ

Napsal uživatel Administrator Aktualizováno (10 Prosinec 2016)
PDFTiskEmail

Petra Najdeková je současnou vedoucí a choreografkou našich nejmenších Neilinek - Jasmínek. :-) Orientálním tancem se Peťa zabývá od roku 2009. Kromě tanečních lekcí, které absolovala v rámci Neily u Kamily Zhánělové,  Šárky Kastnerové a Martiny Kohoutkové, se nyní vzdělává u profesionálních tanečnic v rámci seminářů (Delila, Amira, Zaynah, Kathreen Derouet,  Fatima, Latifah, Daila). Vlastní choreografie tvoří od roku 2013 a od roku 2014 se intenzivně věnuje dětské kategorii mini. Počet Jasmínek –  nejmladších tanečnic Neily, pod její taktovou roste každým rokem. :-) Děkujeme!

More Articles...

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL