Galerie vedoucích a osobnosti Neily

Led
04
2017

Mapujeme historii Neily, současných i minulých vedoucích

Napsal uživatel Kamila Cimbotová
PDFTiskEmail

TS Neila SVČ Rýmařov již kráčí druhým desetiletím své existence. Za dobu jejího fungování Neilou prošla řada výrazných osobností, tanečnic i vedoucích. Chtěli bychom Vám historii Neily přiblížit, proto Vám postupně budeme představovat její vedoucí, současné i ty minulé a možná přineseme příběhy, které již čas trošku zanesl prachem. Všem osobnostem, které Vám postupně představíme, patří velký dík, protože se svým působením podílely a podílejí na minulosti, současnosti, ale zejména položily základy budoucnosti Neily. :-)

Informace o vedoucích budeme postupně přidávat do sekce "Galerie vedoucích a osobností Neily". :-)

Pro
04
2016

LUCIE LAŠTŮVKOVÁ

Napsal uživatel Kamila Cimbotová
PDFTiskEmail

Lucka s tancem začala baletní přípravou na ZUš Rýmařov, po té se věnovala hip-hopu a disco dance pod vedením Petry Čechové. Orientálnímu tanci se věnuje od roku 2006, kdy začala tančit v Neile u Dáši Gajdošové. Dále se pak vzdělávala v rámci seminářů např. u Daily, Latifah, Delily, Samiry, Karolíny Idrisové a řady dalších lektorek. Od roku 2008 se věnuje vlastním choreografiím pro děti a juniory a také pro skupinu Sheilla. Lucka je instruktorkou Zumby, lektorkou Port De Brass. Podílela se na pořádání tanečních maratonů, tanečních dovolených v Chorvatsku a česko-polských tanečních projektů v Ozimku.

Lucka se stala 1. vicemiss Orient a Miss Sympatie na Miss Orient 2009. V rámci Neily má na svém kontě řadu medailových umístění na Světle Orientu a MČR CDO v rámci skupinového tance. Stejně tak získala řadu ocenění na stupních vítězů s vlastní choreografickou tvorbou na stejných soutěžích, později pak na Světovém poháru WADF, Mistrovství Evropy a Mistrovství světa IDO v Liberci a Talent Awards, a to jak ve skupinách a formacích, tak i v kategorii dua. V současné době se podílí na tvorbě choreografií skupiny Sheilla působící pod TS Neila SVČ Rýmařov, ve které také tančí.

 

Pro
03
2016

MICHAELA ŠTEFELOVÁ

Napsal uživatel Kamila Cimbotová Aktualizováno (14 Březen 2017)
PDFTiskEmail

Motto:

 

„Orientální tanec je část mé duše a dělá mě šťastnou.“

S orientálním tancem Míša začala v roce 2004 v rámci Neily u Dáši Gajdošové. Později přechází k Lucce Laštůvkové, kde působí v rámci skupiny Sheilla. Skupina získala několik medailových umístění v rámci MČR CDO, Světového poháru WADF a Světla Orientu. Míša se věnovala nejen skupinovému tanci, ale i tanci v duu, kde byla taktéž medailově úspěšná. Absolvovala semináře u Delily , Latifah a Melanie Krchové. Od roku 2011 se zabývá také vedením dětí, později i juniorů a dorostenek. S juniorskými formacemi získala společně s Regčou Jánskou  i tituly Mistra ČR CDO i Světla Orientu ve skupinovém orientálním tanci. V posledních letech jí přinášejí největší radost její Šehrezádky – zástupci dětské věkové kategorie Neily.

 

 

Pro
02
2016

PETRA NAJDEKOVÁ

Napsal uživatel Administrator Aktualizováno (10 Prosinec 2016)
PDFTiskEmail

Petra Najdeková je současnou vedoucí a choreografkou našich nejmenších Neilinek - Jasmínek. :-) Orientálním tancem se Peťa zabývá od roku 2009. Kromě tanečních lekcí, které absolovala v rámci Neily u Kamily Zhánělové,  Šárky Kastnerové a Martiny Kohoutkové, se nyní vzdělává u profesionálních tanečnic v rámci seminářů (Delila, Amira, Zaynah, Kathreen Derouet,  Fatima, Latifah, Daila). Vlastní choreografie tvoří od roku 2013 a od roku 2014 se intenzivně věnuje dětské kategorii mini. Počet Jasmínek –  nejmladších tanečnic Neily, pod její taktovou roste každým rokem. :-) Děkujeme!

Pro
12
2015

KATEŘINA GREGOVSKÁ

Napsal uživatel Kamila Cimbotová Aktualizováno (04 Leden 2017)
PDFTiskEmail

Katka patří k tanečnicím Neily, jenž vzešly ze základů položených Kamilou Zhánělovou. Tyto znalosti u ní získala v roce 2009 a nadále je rozvíjela v rámci seminářů lektorek jako Delila nebo Samira  a na kurzech Zaynah, které navštěvovala společně s Petrou Najdekovou. V rámci Neily se vzdělávala také u Lucky Laštůvkové. Nejvíce ji oslovil styl flamenga a jeho fúzí, včetně jeho zářivých barev a vějířů. Orient Katce natolik učaroval, že nejen že nevynechala žádné skupinové vystoupení, ale pustila se i do solových vystoupení a improvizací na různých akcích. V roce 2010 vytvořila svou první choreografii se závojem a přihlásila se do soutěže pořádané rýmařovskou Neilou – Lady Orient 2010 a rovnou zvítězila.

Svoji tvorbu si nenechala pro sebe. Přijala nabídku pracovat jako choreografka a vedoucí dětských skupin.  S radostí vzpomíná na spolupráci s Helenou Tesařovou, hlavní vedoucí Neily. Helena  provázela Katku v její činnosti jako hlavní vedoucí kroužku, rádce i kritik a pomáhala při organizačních záležitostech i při soutěžích. Katka na období práce s dětmi vzpomíná s láskou, jak sama říká: „Byla to nejkrásnější, nejkreativnější a nejhodnotnější činnost, kterou jsem kdy dělala.“. Katka svou tvorbou a osobností přivedla děvčata z Neily několikrát na stupně vítězů na MČR CDO i na Světle Orientu, věnovala se skupinové tvorbě i tréninku duí a sól. Řada „jejich dětí“ dodnes tančí v Neile. Mezi nimi i její dcera Simča Tušková, jenž tančí ve skupině Annidia a věnuje se i solovému tanci. Bohužel v době, kdy se Katce nejvíce dařilo přišla rána v podobě zdravotních problémů a musela s orientálním tancem nadobro skončit. Otisk její práce bude viditelný v Neile ještě dlouho a dodnes je Katka naším vřelým příznivcem.