Dub
09
2018

Neila Annidia zazářila na Hvězdě Orientu 2018

Napsal uživatel Kamila Cimbotová
PDFTiskEmail

SVČ Déčko Náchod letos pořádalo již 7. ročník soutěže v orientálním tanci Hvězda Orientu. Letos termín připadl na víkend 17. a 18. února. Na soutěži se vystřídalo přes 400 tanečnic z České a Polské republiky ve věku od 4 do 70 let. Rýmařovskou Neilu i letos úspěšně reprezentovala skupina Annidia, která soutěžila ve věkové kategorii od 15 do 18 let.

Simona Tušková a Karolína Bednářová získaly se svým duem Osudové přátelství nádherné 2. místo. Ve skupinách byla choreografie Helm El Raqs tančená Kamilou Panochovou, Petrou Holnovou, Hanou Schreiberovou, Adélou Janáčovou, Natálií Zieglerovou a Barborou Nesládkovou, oceněna skvělým 3. místem, sdíleným s Aysunkami z Olomouce. Choreografie Raqs Shaqi v podání Anny Cimbotové, Karolíny Bednářové, Terezy Jandelové, Michaely Foltýnové, Simony Tuškové a Kateřiny Štefelové obsadila hezké 6. místo. V sólech přivezla Anna Anniya Cimbotová 2 x 4. místo za klasické Raqs Sharqi a fusion Kde je štěstí?. V kategorii fusion soutěžila i Tereza Jandelová, která obsadila 9. příčku s choreografií Magic Twighlight.

Skupina Neila Annidia se letos nechala ohodnotit také ve videosoutěži mezinárodní porotou, kterou letos tvořily zkušené orientální tanečnice a lektorky z České republiky, Španělka, Rakouska a Indonésie. V neděli 8. dubna byly zveřejněny výsledky, které nám přinesly velkou radost. Skupinové choreografie Anny Cimbotové za sebou nechaly všechny ostatní soutěžní videa českých a slovenských skupin. Vítězem se s velkou bodovu převahou stala choreografie Raqs Sharqi a 2. místo obsadilo video Helm El Raqs. Tyto a další videa můžete najít na youtube videokanálu Anniya Orient.

Umístění na předních příčkách v soutěži Hvězda Orientu je pro orientální tanečnice symbolem prestiže, proto nás tyto výsledky těší dvojnásobně.