Podvečer v Orientu

Kv
18
2017

Pozvánka na Podvečer v Orientu 2017

Napsal uživatel Kamila Cimbotová Aktualizováno (09 Červenec 2017)
PDFTiskEmail

Lis
20
2016

Podvečer v Orientu 2017

Napsal uživatel Kamila Cimbotová Aktualizováno (10 Prosinec 2016)
PDFTiskEmail

I v letošním roce pro Vás chystáme naše tradiční vystoupení všech skupin Neily, již tradičně konané pod názvem Podvečer v Orientu. Můžete se těšit na Jasmínky, Šehrezádky, skupiny Annidia, Sheilla, Saitah i Medusa. Termín letos padsl na pátek 19. května 2017.

 

Zapište se termín do kalendářů, moc se na Vás těšíme :-)

Kv
11
2016

Podvečer v Orientu 2016

Napsal uživatel Kamila Cimbotová Aktualizováno (08 Prosinec 2016)
PDFTiskEmail

Dub
09
2015

Orientální taneční show "NA VLNÁCH ORIENTU"

Napsal uživatel Kamila Cimbotová Aktualizováno (10 Prosinec 2016)
PDFTiskEmail

Nechte se unést bouřlivými vlnami Orientu a vychutnejte si krásu orientálního tance. Tradiční vystoupení tanečnic naší skupiny se blíží... těšíme se na Vás!


Kv
28
2014

Taneční podvečer v Orientu

Napsal uživatel Kamila Cimbotová Aktualizováno (08 Prosinec 2016)
PDFTiskEmail

Šestnáct vystoupení v podání orientálních tanečnic od nejmenších slečen po zralé dámy tvořilo program Tanečního podvečera v Orientu, který připravilo Středisko volného času Rýmařov na středu 7. května. Moderátor Pavel Konštacký, jako jediný muž na pódiu velkého sálu, postupně představil všechny formace tanečních skupin Neila a Sheilla, které publiku předvedly soutěžní choreografie letošní sezóny i skladby vytvořené jen pro radost.

V pásmu se tak objevily choreografie oceněné na soutěžích Světlo Orientu v Kopřivnici, v mistrovské soutěži Czech Dance Organization, jejíž regionální a zemské kolo proběhlo v Opavě a Přerově, nebo na nepostupové soutěži O včelínský taneční pohár. Diváci mohli vidět Kočky z Orientu v choreografii Dagmar Gajdošové, bronzové z Kopřivnice, Probuzeny k tanci Anny Cimbotové, které se umístily třetí ve Včelíně, členky TS Sheilla jako Oriental ladies, stříbrné z Kopřivnice, nebo Souboj mezi dobrem a zlem Andrey Černé a Reginy Jánské, s nímž juniorky na všech dosavadních soutěžích sbíraly první a druhá místa. Úspěšné choreografie čeká 7. června finálové kolo Světla Orientu v Uherském Ostrohu a všechny skladby dětí a juniorek se objeví už 1. června na mistrovství republiky CDO v Táboře.

 

Kromě soutěžních skladeb se ale na pódiu vystřídala i celá řada zajímavých choreografií bez soutěžních ambicí. Tanečnice ukázaly, že belly dance může mít spoustu podob, že jej lze tančit na netypickou hudbu, se závojem, vějířem, křídly, obručí nebo hůlkou a kloboukem. Skladby na letošní přehlídce vynikaly originalitou, příběhem a krásnými kostýmy. Orientální tanec v Rýmařově zkrátka žije, baví ženy všech generací a má potenciál se stále rozvíjet. ZN

Zdroj textu: Rýmařovský horizont č. 10/2014

Fotografie z vystoupení naleznete na stránkách SVČ Rýmařov: www.svcrymarov.cz

Krátký sestřih z vystoupení hledejte na Youtobe pod názvem TS Neila Rýmařov - Podvečer v Orientu 2014

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL