10
2019

Skupina Annidia Hvězdou Orientu 2019

Napsal uživatel Kamila Cimbotová
PDFTiskEmail

Již po osmé se o víkendu 2. a 3. února sjely orientální tanečnice z celé České a Slovenské republiky do Náchoda na soutěžní přehlídku Hvězda Orientu. Naše město reprezentovala skupina Annidia, která působí pod tanečním studiem Neila SVČ Rýmařov. Letošní přehlídka proběhla poprvé v nádherných prostorech Městského dívala Dr. Josefa Čížka v Náchodě, v bývalém obecním domě „Beránek“. Během víkendu se porotě představilo přes 160 tanečních vystoupení, 30 tanečních skupin a 80 sólistek. Rýmařovská Annidia se pod vedením trénérky a choreografky Anny Cimbotové o přízeň poroty ucházela v sobotní části, kdy soutěžily tanečnice a taneční skupiny s věkovým průměrem do 18 let a 3x stanula na pomyslných stupních vítěžů.

Obrovskou radost přineslo druhé místo Kamily Panochové v kategorii sóla fusion. Kamila se svou choreografií The Lagoon Fairy skončila jen těsně za první příčkou a se značným bodovým náskokem oproti třetí umístěné tanečnici. V kategorii dua nás reprezentovaly Petra Holnová a Tereza Koritarová, které taktéž obsadily pěkné druhé místo s raqs sharqi choreografií Sheherazat. Závěrečnou třešničkou na dortu pak bylo vítězství v kategorii skupin od 15 do 18 let. Annidia si tak s choreografií Classico Arabia odvezla titul „Hvězda Orientu“ pro rok 2019 v této kategorii.

Poděkování patří všem, kteří nám drželi pěsti, tanečnicím za krásné výkony, trenérce za výborné choreografie a SVČ Rýmařov za podporu při platbě startovného.