Če
28
2018

Anna Cimbotová zvítězila na Let´s Dance International 2018

Napsal uživatel Kamila Cimbotová Aktualizováno (07 Říjen 2018)
PDFTiskEmail

 

Mezinárodní taneční festival Let´s Dance Prague International je prestižní soutěží určenou pro orientální tanečnice na profesionální úrovni. V kategorii Fantasy a Show dospělých letos zvítězila osmnáctiletá Anna Anniya Cimbotová z Rýmařova.

Festival Let´s Dance se i letos, tentokrát už po třinácté, konal pod záštitou největší taneční školy v České republice – Centra Tance. V kouzelném prostředí Divadla ABC organizátoři přivítali tanečnice z Čech, Slovenska, Polska nebo i Francie, tedy zemí, které se účastní akce již tradičně. Letošní ročník oživila jména tanečnic a souborů také ze Švédska a dokonce z Číny.

Anna zvítězila se znatelným bodovým náskokem se svým show sólem Believer, s nímž také letos získala titul Mistra České republiky Czech Dance Masters. Tato choreografie porotu oslovila svou výjimečností, propojením orientálního tance s dalšími styly, zejména modernou a scénickým tancem. Nejvíce však byl oceněn výraz a prožitek při tanci, který se silně dotýká publika. Anna soutěžila také v klasickém orientálním tanci, kde získala 5. místo. Nádherným završením celého soutěžního dne pak bylo udělení Divoké karty, díky které vystoupila na večerní galashow tohoto festivalu po boku mezinárodních hvězd.

Anna Cimbotová vyučuje orientální tanec v rámci skupiny Annidia působící pod TS Neila SVČ Rýmařov. V následujícím školním roce kromě tradiční výuky skupinového a sólového tance otevírá také kurz teorie a techniky orientálního tance, který je určen pro všechny, jenž se o orientálním tanci chtějí něco dozvědět. Přihlásit se mohou všichni od 6 let. Tradiční výuku různých stylů orientálního tance letos doplní také o výuku scénického tance, tyto lekce jsou určeny pouze pro kurzistky skupiny Annidia od 16 let.