14
2017

Titul Hvězda Orientu 2017 putuje do Rýmařova

Napsal uživatel Kamila Cimbotová Aktualizováno (14 Březen 2017)
PDFTiskEmail

Dvoudenní soutěžní přehlídka orientálního tance Hvězda Orientu se již pošesté konala pod taktovkou SVČ Déčko Náchod a pod patronací Dany Sahar Minaříkové, jedné z nejvýraznějších současných orientálních tanečnic v ČR. Hvězda Orientu patří k nejprestižnějším a velmi silně obsazeným soutěžím v České republice. Účastní se jí slečny od předškolního věku až po profesionální tanečnice. Sobota 18. února patřila tanečnicím ve věku od 5 do 18 let. Porotě sestavené z profesionálních tanečnic se předvedlo celkem 96 soutěžních vystoupení, v nichž soutěžilo 51 sólistek a 21 tanečních skupin z celé České republiky a ze Slovenska.

V kategorii klasického orientálního tance ve věku od 15 do 18 let porotu nejvíce okouzlila rýmařovská tanečnice Neily Anna Anniya Cimbotová se svým romantickým Mejansé, obsadila tak 1. místo a získala titul Hvězda Orientu 2017. Se svým fusion sólem Modlitba za tanečníky obsadila nádherné 4. místo.

Rýmařov měl zastoupení také ve skupinovém tanci. Děvčata ze skupiny Neila Annidia nastoupila ve dvou choreografiích, jejichž autorkou a trenérkou je Anna Anniya Cimbotová. Starší skupina ve složení Adéla Janáčová, Petra Čamková, Tereza Jandelová, Michaela Foltýnová, Simona Tušková a Anna Cimbotová se s choreografií Po rozbřesku umístila v kategorii fusion do 18 let na krásném 4. místě. Druhá, mladší část skupiny ve složení Kamila Panochová, Hana Schreiberová, Petra Holnová, Natálie Zieglerová, Karolína Bednářová, Barbora Večeřová a Barbora Nesládková se ve stejné kategorii s choreografií Oriental Madness umístila na 6. příčce.

Hvězdou Orientu v Náchodě jsme uzavřely „soutěžní tour“ s loňskými choreografiemi, na další sezónu se už moc těšíme. Velké poděkování patří rodině Janáčových, Schreiberových a Holnových a Vladimíru Cimbotovi za odvoz na soutěž.

 

Děkujeme všem, kteří při nás stojí a fandí nám!