Kv
28
2014

Taneční podvečer v Orientu

Napsal uživatel Kamila Cimbotová Aktualizováno (08 Prosinec 2016)
PDFTiskEmail

Šestnáct vystoupení v podání orientálních tanečnic od nejmenších slečen po zralé dámy tvořilo program Tanečního podvečera v Orientu, který připravilo Středisko volného času Rýmařov na středu 7. května. Moderátor Pavel Konštacký, jako jediný muž na pódiu velkého sálu, postupně představil všechny formace tanečních skupin Neila a Sheilla, které publiku předvedly soutěžní choreografie letošní sezóny i skladby vytvořené jen pro radost.

V pásmu se tak objevily choreografie oceněné na soutěžích Světlo Orientu v Kopřivnici, v mistrovské soutěži Czech Dance Organization, jejíž regionální a zemské kolo proběhlo v Opavě a Přerově, nebo na nepostupové soutěži O včelínský taneční pohár. Diváci mohli vidět Kočky z Orientu v choreografii Dagmar Gajdošové, bronzové z Kopřivnice, Probuzeny k tanci Anny Cimbotové, které se umístily třetí ve Včelíně, členky TS Sheilla jako Oriental ladies, stříbrné z Kopřivnice, nebo Souboj mezi dobrem a zlem Andrey Černé a Reginy Jánské, s nímž juniorky na všech dosavadních soutěžích sbíraly první a druhá místa. Úspěšné choreografie čeká 7. června finálové kolo Světla Orientu v Uherském Ostrohu a všechny skladby dětí a juniorek se objeví už 1. června na mistrovství republiky CDO v Táboře.

 

Kromě soutěžních skladeb se ale na pódiu vystřídala i celá řada zajímavých choreografií bez soutěžních ambicí. Tanečnice ukázaly, že belly dance může mít spoustu podob, že jej lze tančit na netypickou hudbu, se závojem, vějířem, křídly, obručí nebo hůlkou a kloboukem. Skladby na letošní přehlídce vynikaly originalitou, příběhem a krásnými kostýmy. Orientální tanec v Rýmařově zkrátka žije, baví ženy všech generací a má potenciál se stále rozvíjet. ZN

Zdroj textu: Rýmařovský horizont č. 10/2014

Fotografie z vystoupení naleznete na stránkách SVČ Rýmařov: www.svcrymarov.cz

Krátký sestřih z vystoupení hledejte na Youtobe pod názvem TS Neila Rýmařov - Podvečer v Orientu 2014