Led
05
2018

ŠÁRKA KASTNEROVÁ

Napsal uživatel Kamila Cimbotová Aktualizováno (05 Leden 2018)
PDFTiskEmail

Šárce orientální tanec učaroval v roce 2005, kdy s ním začala jako žačka u Kamily Zhánělové. Při vzpomínce na Neilu se jí vždy vybaví jméno Heleny Tesařové, která má vznik těchto kurzů v Rýmařově „na svědomí“ a byla vždy tahounem, jenž uměl motivovat žáky i lektory. Právě od Heleny přišla Šárce nabídka zkusit orientální tance jako lektorka. A Šárka přijala a první lektorské zkušenosti získala v kurzech pro maminky s dětmi, které vedla v letech 2007 až 2009. Od roku 2010 se věnuje lektorství v kurzech pro ženy. 
Šárka je certifikovanou lektorkou orientálního tance, certifikát získala v taneční škole Delila Zlín. Je absolventkou řady kurzů a seminářů pořádaných Centrem tance či skupinami Aysun a Neila a je pravidelným návštěvníkem seminářů a vystoupení Let´s dance. Šárčiným tanečním životem prošla spousta osobních setkání s předními tanečnicemi a lektorkami, za všechny vzpomíná na Shaari, Kathreen Derouet, Shereen, Karolinu Idrysovou, nebo zahraniční lektory jako Osamu Emama, Jillinu a řadu dalších. Dlouhodobou spolupráci v rámci Neily Šárka navázala s Delilou a Samirou ze Zlína. Účastnila se jejich soustředění a kurzů a společně spolupracovaly i se SVČ Rýmařov. 
Jak sama říká: „Naprosto nezapomenutelný byl pro mne projekt „Víkend s přáteli orientu“. Zkusila jsem se svými žačkami i atmosféru soutěží v orientálním tanci, ale mým hlavním krédem je rozdávat tancem radost a užít si se svými „holkami“ v kurzech radost z pohybu a tance. Právě orientální tanec je k tomu úžasný prostředek. Tomu chci zůstat věrná, i když mám ráda nové výzvy a v rámci lekcí jsme vyzkoušely i kankán a flirt dance. Vždy se pokorně vracím k orientálnímu tanci. Kdo si jej vyzkoušel ví o čem mluvím.“ 
I v letošním roce se můžete přihlásit na kurzy orientálního tance v rámci její skupiny Saitah. Šárka se na vás těší každé úterý od 18.00 do 20.00 hodin.